PRZYSTANIE WYOBRAŹNI

Rajd na dezorientację na finał POJEZIERZA WOLNYCH MYŚLI

Brzeźnica – malownicza opuszczona wieś z zabytkowym kościołem, przy której płynie górski potok – Brzeźnicka Węgorza. Wokół łąki, lasy, a na koniec park ze źródliskiem i pierwszym budynkiem zaprojektowanym przez Waltera Gropiusa – założyciela jednej z najważniejszych szkół artystycznych w Europie – Bauhausu. To Jankowo – prolog i miejsce zbiórki.

W takiej oto scenerii odbywać się będzie poemat terenowy, towarzyszący ostatniemu dniu festiwalu Pojezierze Wolnych Myśli. „Przystanie wyobraźni” to połączenie aktów artystycznych z nieturystycznym rajdem na orientację. Nieturystycznym, gdyż sens przemieszczania się po terenie nie będzie związany z zaliczaniem atrakcji, a wejściem w nieprzewidywalne światy dziejące się na granicy sztuki, codzienności i pasji osób biorących udział w akcji.

Uczestnikiem poematu terenowego można być na dwa sposoby. Po pierwsze, tworząc na łąkach lub w lesie tzw. „przystanek wyobraźni” (ilość aktów ograniczona). Dwa – przemieszczamy się w terenie i poznajemy „przystanie wyobraźni”, uczestnicząc w nieoczywistych grach ich twórców (ilość uczestników nieograniczona).

„Przystanie wyobraźni” zakończą się wspólnym balem w miejscowości Ginawa (czyt. dżinawa). Towarzyszyć jej będzie Noc Teledysków.

REGULAMIN RAJDU